Jsme skupina žen – maminek, které se rozhodly zapojit Mladou Boleslav do úspěšné celorepublikové akce. Festival pro vás připravujeme již několik let s nadšením a radostí, ve svém volném čase někde mezi přiváděním dětí na svět, kojením, vařením kašiček a opečováváním našich rodin. Věříme, že nám odpustíte i nějaký ten drobný organizační nedostatek, snažíme se být rok od roku lepší a lepší 🙂

Iva Kouřilová
maminka tří synů, laktační poradkyně, poporodní dula, homeopatka

Ve svém dosavadním životě jsem prošla několika obdobími, z nichž každé mělo svůj význam a každé svým dílem přispělo k tomu, kde se nacházím a jak se cítím teď a tady.
Jsem šťastná ve své mateřské roli, moje rodina je pro mě vším. Zároveň mě naplňuje neustále pracovat na vlastním seberozvoji a být prospěšná i ostatním. Ráda otevírám nová diskuzní témata a i našemu boleslavskému festivalu bych přála, aby dokázal zaujmout, přinést do technicky zaměřeného města nový, svěží vzduch, nové pohledy na staré známé věci a inspiraci všem, kdo jsou jí otevřeni. Aby sbližoval lidi různých názorů a vytvářel prostor pro sdílení zkušeností a vzájemné obohacení.

Michaela Málková
projektová manažerka a máma na plný úvazek

Vždy jsem cítila, že to, co mi přinese do života opravdový smysl, bude založení vlastní rodiny. Než se tak stalo, věnovala jsem se organizaci a koordinaci nejrůznějších kulturních akcí. Už v té době mne fascinovala ženská síla a zázrak zrození, a tak jsem sledovala dění kolem porodů v České republice i mimo ni. Když jsem poprvé otěhotněla, snažila jsem se získat co nejvíce informací a naladit se na vlnu, která bude nejlepší pro mne a mé miminko. Měla jsem štěstí, protože v té době se v Mladé Boleslavi konal první ročník festivalu Světový týden respektu k porodu, který mne inspiroval, dodal sil a pomohl se správně naladit. 
Nyní jako máma dvou úžasných a zcela odlišných dětí můžu potvrdit, že tím největším a nejpozoruhodnějším projektem je právě výchova vlastních dětí a pro vztah s nimi jsou období těhotenství i porod samotný zásadní. Jsem proto vděčná a hrdá, že dnes můžu být součástí festivalového týmu a věřím, že se nám společně podaří příjemně naladit a podpořit i další ženy a jejich partnery v tomto jedinečném životním období.

Anna Stodůlková
geodetka, máma tří dětí
 
Jsem matkou tří dětí, které mě naučily, že za své názory, životní styl, hodnoty, za zájmy svých blízkých se můžu (a mnohdy i musím) postavit sama. Informace, které jsem během posledních sedmi let získala, nejsou jen o těhotenství, porodech, kojení, výchově a soužití s dětmi, ale o celém životě a komunikaci mezi lidmi.
Těhotenství a porod jsou velmi důležitou součástí každého života, každý je prožívá jinak, každý od nich očekává něco jiného. Věřím, že festival přináší spoustu užitečných informací a otevírá nové možnosti nastávajícím maminkám i jejich dětem, proto jsem velmi ráda součástí organizačního týmu. 

Jana Krumpholcová
maminka tří děvčat, zakladatelka Lesní školky Nad Klenicí, mentorka a koučka

Z vyjukané prvorodičky jsem se stala vědomou a šťastnou matkou. Občas to nebylo vůbec jednoduché, ale každé škobrtnutí beru jako výzvu. Chtěla jsem dokázat sama sobě, že věcem dokážu čelit. Již znám svoji hodnotu a naučila jsem se věci přijímat takové, jaké jsou. Mateřství mi umožnilo obrovský osobní rozvoj a životní posun do fáze, kdy jsem sama sebou, dělám, co mě baví, a spoluvytvářím prostředí, ve kterém se s mými blízkými cítíme šťastní. Ráda se podělím o své zkušenosti s těmi, kteří svou cestu hledají.

Zuzana Richtrová
maminka dvou holčiček a prostředního kluka

Máme tři malé děti, takže žiji úplně naplno. Tím je myšleno, že to, co žiji, mě pohltí, chroustám knihy a hltám informace. Tak to bylo a je i s těhotenstvím, porodem a výchovou dětí. Ale až moje děti mě naučily čerpat z jiného zdroje – ze sama sebe a svého těla. Období mateřské dovolené je pro mě časem osobního rozvoje a sebepoznání. Děti mě školí a já jim to vracím narůstajícím vnitřním klidem (i když se někdy vychýlím, neboť jsem stále na cestě).
Proces zrození mě fascinuje. Vnímám ho jako vzácný okamžik v životě ženy, na který je ale v dnešní době potřeba se připravit. Proto jsme se rozhodly v našem městě utvořit prostor pro předávání a sdílení prožitků normálního porodu.